Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Συνεργασία στο πλαίσιο έργου τοπίου

Συνεργασία στο πλαίσιο έργου τοπίου 31 Μάι 2013 14:35 #232

  • itsirog
  • itsirog's Avatar
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Posts: 151
ΠΡΟΣ ΚΑΘΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟ

Αθήνα, 30 Μαΐου 2013



Αγαπητοί Κύριοι/Κυρίες





Στα πλαίσια της συμμετοχής μου στο Eυρωπαϊκό Πρόγραμμα με τίτλο: “Making European Policy Popular through Challenge, Learning, Innovation, Cooperation: An experiment on the Landscape Convention”

(EURO-CLIC), αναζητούμε επτά (7) αντιπροσωπευτικά παραδείγματα σχεδιασμού ή προστασίας ή διαχείρισης του Ελληνικού Τοπίου, στα οποία να έχουν εφαρμοστεί οι πολιτικές της Ευρωπαϊκής Σύμβασης για το Τοπίο.

Ειδικότερα, τα συγκεκριμένα παραδείγματα δεν θα πρέπει να περιορίζονται μόνο στο στάδιο της μελέτης, αλλά να έχει προχωρήσει η κατασκευή τους ή με κάποιο τρόπο εφαρμογή τους (π.χ. δημοσίευση σε ΦΕΚ).

Συγκεκριμένα μέσω των παραδειγμάτων θα πρέπει να φαίνεται η εφαρμογή των πολιτικών της Ευρωπαϊκής Σύμβασης μέσα από την υιοθέτηση των ακόλουθων μέτρων (άρθρο 6 της Ευρωπαϊκής Σύμβασης), παράρτημα των οποίων επισυνάπτω.

Όποιος από εσάς θεωρεί ότι, κάποιο από τα δικά του έργα πληρεί τις παραπάνω προϋποθέσεις και θα ήθελε να το δημοσιεύσει στο συγκεκριμένο πρόγραμμα ή έχει πληροφορίες για άλλο έργο που δεν είναι δικό του, παρακαλώ να έρθει σε επικοινωνία μαζί μου, το συντομότερο δυνατόν, για περισσότερες πληροφορίες.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα προσφέρει τη δυνατότητα να διαφημιστούν καλές πρακτικές αρχιτεκτονικής τοπίου στον Ελλαδικό χώρο και νομίζω ότι αξίζει η αναφορά όλων μας.

Τα στοιχεία επικοινωνίας μου είναι: 210-6136246, 6974735648, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


Ευελπιστώ στην συνεργασία σας και θα χαρώ να μιλήσω μαζί σας.





Αικατερίνη Γκόλτσιου



Δρ. Γεωγραφίας Παν/μιου Αιγαίου
Αρχιτέκτων Τοπίου (M.L.A. University of Edinburgh)
Γεωπόνος (Γεωπονικό Παν/μιο Αθηνών)
Last Edit: 31 Μάι 2013 14:36 by itsirog.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.063 seconds